Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakaz stadionowy za picie alkoholu na meczu

Data publikacji 06.04.2011

Mieszkaniec Grudziądza, który wniósł na teren stadionu żużlowego alkohol i spożywał go podczas meczu - został ukarany. Policjanci doprowadzili go do sądu, gdzie został ukarany grzywną w wysokości 2100 zł. Dodatkowo sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tzw. zakazu stadionowego. Przez dwa lata nie będzie uczestniczył w imprezach grudziądzkiego klubu.

Podczas meczu żużlowego w niedzielę ( 03.04. br.) policjanci zatrzymali mężczyznę, który wniósł i spożywał na terenie stadionu, alkohol. W ręce mundurowych przekazali go pracownicy ochrony.

Ustawodawca wyraźnie określił zachowanie kibiców podczas imprezy masowej, podczas której obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu. Policjanci doprowadzili mężczyznę do sądu, gdzie ukarany został grzywną w wysokości 2100 zł oraz zakazem wstępu na imprezy żużlowego klubu na okres dwóch lat. Wkrótce policjanci przesłuchają w charakterze obwinionego kolejnego nieodpowiedzialnego kibica.

Podczas tego samego meczu mężczyzna przeskoczył płot stadionu - nie miał zamiaru zapłacić za bilet wstępu. Kodeks Wykroczeń przewiduje za to wykroczenie karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony