Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z kontrabandą

Data publikacji 06.04.2011

Wysoka grzywna oraz przepadek mienia grozi dwóm obywatelom Ukrainy, po tym jak w ich pojazdach krasnostawscy policjanci odnaleźli przewożoną kontrabandę. Zarówno 40-latek jak i jego o rok młodszy znajomy trafili wczoraj do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszą zarzuty.

Wczoraj późnym wieczorem na ul. Lwowskiej w Krasnymstawie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej dwa jadące bezpośrednio za sobą pojazdy. Pierwszym z nich podróżował 40-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że w audi mężczyzna przewoził prawie tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z kolei w zatrzymanym volkswagenie stróże prawa odnaleźli prawie tysiąc trzysta paczek bezakcyzowych papierosów i sześć litrów alkoholu. Tym pojazdem również kierował obywatel Ukrainy, chociaż pojazdy posiadały krajowe tablice rejestracyjne. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Do depozytu trafiła też zabezpieczona kontrabanda.

Wstępne wyliczenia wskazują, że w obu przypadkach, tylko z tytułu podatku akcyzowego, doszło do uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa w kwocie prawie 27 tysięcy złotych. Funkcjonariusze sprawdzają również sposób użyczenia pojazdów obcokrajowcom.

Zatrzymani mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za przewożenie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi wysoka grzywna oraz przepadek trefnego towaru.

(KWP w Lublinie / kl)

Powrót na górę strony