Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z kontarbandą

Data publikacji 06.04.2011

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 40-letniego łodzianina, który posiadał wyroby spirytusowe i tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono 550 litrów gotowego do sprzedaży spirytusu oraz 500 paczek papierosów. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją łódzkiej komendy w wyniku wcześniejszych ustaleń zatrzymali na terenie posesji przy ulicy Limanowskiego mężczyznę, który podejrzewany był o handel spirytusem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. W trakcie akcji policji mężczyzna przepakowywał z garażu do samochodu butelki z przeźroczystym płynem oraz kartony papierosów. Mężczyzna w chwili zatrzymania był kompletnie zaskoczony, lecz nie stawiał oporu.

Na miejscu, po przeszukaniu garażu oraz dwóch samochodów ujawniono i zabezpieczono 550 litrów gotowego do sprzedaży spirytusu oraz 500 paczek papierosów.

Mężczyzna wyjaśnił, że handel nielegalnym towarem to jego źródło utrzymania. Kontrabandę dostarcza osobom handlującym na Rynku Bałuckim. Mężczyzna w przeszłości notowany był za podobne przestępstwa gospodarcze. Podejrzany 40-latek został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzut z artykułu 65 kodeksu karnego skarbowego. Zgodnie z tym przepisem za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny do 720 stawek dziennych, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Podejrzany wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Na poczet przyszłej grzywny zabezpieczono tysiąc pięćset złotych.

(KWP Łódź / kl)

Powrót na górę strony