Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic napadł na policjanta - został aresztowany

Data publikacji 06.04.2011

Olsztyńscy policjanci zatrzymali Patryka W. zaraz po tym jak z kolegami obrzucił kamieniami policjantów zabezpieczających przejazd kibiców Jezioraka. Kamienie poleciały w kierunku funkcjonariuszy, gdy ci wysiedli z pociągu. Na szczęście nikt nie został ranny. Pijany 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj ostródzki sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 26-latka.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia br. po derbach rozegranych w Olsztynie pomiędzy Jeziorakiem Iława, a OKS Olsztyn. Policjanci z Olsztyna zabezpieczali przejazd kibiców z Olsztyna do Iławy. Późnym popołudniem część kibiców wysiadła w Ostródzie. Po wyjściu z pociągu w kierunku policjantów poleciały wulgaryzmy. Zaraz potem kamienie. Grupa z minuty na minutę stawała się coraz bardziej agresywna. Funkcjonariusze podjęli działania wobec awanturujących się kibiców. Już bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali jednego z mężczyzn, który rzucał w nich kamieniami. Okazał się nim Patryk W. Pijany 26-latek trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Patryk W. po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. 26-latek tłumaczył, że rzucał kamieniami, bo inni też rzucali. Choć wszyscy awanturujący się kibice byli razem, to teraz każda z tych osób będzie odpowiadała za swoje zachowanie indywidualnie. W wyciągnięciu konsekwencji wobec tych osób pomoże nagranie z tego zajścia.

Wczoraj ostródzki sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 26-latka. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do komendy trafił również Paweł P. 30-latek usłyszał zarzut udziału w zbiegowisku. Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia zatrzymali wczoraj kolejnego mężczyznę z grupy kibiców, podejrzanego o rzucanie kamieniami w funkcjonariuszy. Michał K. trafił do policyjnego aresztu. Teraz policjanci wyjaśniają udział 25-latka w zdarzeniu.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony