Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 36 kg amfetaminy

Data publikacji 07.04.2011

Kryminalni z Kielc zatrzymali wczoraj sześć osób, w tym dwie kobiety, podejrzewanych o udział w obrocie i posiadanie znacznych ilości narkotyków, a także o związek z osobami trudniącymi się wytwarzaniem znacznych ilości środków psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli łącznie 36 kg tego narkotyku, 1100 litrów nielegalnego spirytusu, a także gotówkę w polskiej i obcej walucie pochodzącą prawdopodobnie z handlu narkotykami. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od kilku miesięcy zajmowali się sprawą dotyczącą m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. W wyniku żmudnej pracy wytypowali osoby związane z przestępczą działalnością, jak również ustalili zakres ich działalności.

Wczoraj świętokrzyscy kryminalni, wspierani przez funkcjonariuszy AT, przystąpili do działania. Obserwowali miejsce na terenie gminy Zagnańsk, gdzie miało dojść do transkacji narkotykowej. W pewnym momencie podjechały tam dwa samochody, passat i audi, którymi kierowali dwaj mężczyźnini - mieszkańcy Kielc i Skarżyska Kamiennej, w wieku 40 i 52 lat. Gdy mężczyźni finalizowali transakcję, zostali błyskwicznie zatrzymani. Jak sie okazało, jeden z nich miał 4 kg amfetaminy, podzielonej na pakiety, a drugi 17 tys. złotych w gotówce.

W tym samym czasie inna grupa świętokrzyskich funkcjonariuszy weszła na teren dwóch posesji, znajdujących się w pobliskiej gminie Miedziana Góra. Tam policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę oraz dwie kobiety w wieku 45 i 58 lat. Po przeszukaniu pomieszczeń zajmowanych przez te osoby, w jednym z nich, zaadoptowanym na magazyn, znaleźli łącznie około 22 kg amfetaminy w postaci proszku, podzielonej na pakiety, a także 11 litrów płynnej amfetaminy oraz komponenty wykorzystywane do jej produkcji.

Ponadto kryminalni zabezpieczyli 1111 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, który znajdował się w plastikowych butelkach, oraz gotówkę w polskiej i obcej walucie na łączną kwotę około 250 tys. złotych. Jak podejrzewają śledczy, pieniądze mogą pochodzić z przestępczej działalności, związanej z wprowadzaniem na rynek środków narkotycznych.

Policjanci zatrzymali również na terenie województwa podkarpackiego szóstą osobę, 40-letniego mężczyznę, przy którym zabezpieczono blisko 30 tys. złotych w gotówce.

Wczorajsza akcja jest jednym z największych sukcesów świętokrzyskich policjantów w walce z przestępczością narkotykową.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy z komendy wojewódzkiej nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Kielcach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.46 MB)

Powrót na górę strony