Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli podrobioną odzież i akcesoria znanych światowych marek

Data publikacji 07.04.2011

Policjanci z Olsztyna, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego, w siedmiu sklepach jednego z centrów handlowych ujawnili nielegalnie kolekcje odzieży i akcesoriów, które oznaczone były znakami towarowymi światowych firm odzieżowych. Właścicielom sklepów, którzy wprowadzili do obrotu podrobioną odzież oraz akcesoria, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Olsztyńscy policjanci na co dzień zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie posiadali informacje, że w kilku sklepach centrum handlowego może być oferowana do sprzedaży podrobiona odzież znanych światowych marek. Wczoraj około godziny 10.30 policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego równocześnie skontrolowali 7 sklepów. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili nielegalne kolekcje odzieży i akcesoriów, które oznaczone były znakami towarowymi światowych firm odzieżowych. Policjanci w sumie zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk odzieży o łącznej wartości rynkowej około 65 000 złotych.

Właścicielom sklepów, którzy wprowadzili do obrotu podrobioną odzież i akcesoria grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli się okaże, że właściciele uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu, kara pozbawienia wolności może sięgnąć nawet 5 lat.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony