Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel ludźmi i sutenerstwo

Data publikacji 11.04.2011

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kilku obywateli Bułgarii podejrzanych o handel ludźmi i sutenerstwo. Dwóm z zatrzymanych przedstawiono już zarzuty, a wobec jednego z nich zastosowano tymczasowy areszt. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspólnie z funkcjonariuszami z Polkowic i Lubina, zatrzymali obywateli Bułgarii w wieku od 20 do 33 lat, podejrzanych o handel ludźmi i sutenerstwo. Do pierwszego zatrzymania doszło w późnych godzinach wieczornych, w jednym z hoteli na terenie powiatu polkowickiego. Wśród zatrzymanych osób jest pięciu mężczyzn oraz cztery kobiety.

Wstępna analiza zgromadzonych materiałów pozwoliła przestawić zarzuty już dwóm mężczyznom. Jednemu z nich, 30-letniemu obywatelowi Bułgarii, przedstawiono zarzut handlu ludźmi i czerpania korzyści majątkowej z prostytucji, natomiast drugi, 33-latek odpowie za groźby karalne.

Jak ustalili funkcjonariusze, przestępczy proceder mógł trwać od 2009 roku.

Decyzją sądu jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za handel ludźmi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, za groźby karalne do 2 lat.

(KWP we Wrocławiu)
 

Film Zatrzymani za handel ludźmi i sutenerstwo

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za handel ludźmi i sutenerstwo (format flv - rozmiar 4 MB)

Powrót na górę strony