Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Liderzy bojówek pseudokibicowskich w strukturach przestępczych

Data publikacji 13.04.2011

Prawie 300 policjantów, podzielonych na kilkadziesiąt grup, weszło do wytypowanych wcześniej domów i mieszkań na terenie czterech województw. Efekt akcji to zatrzymanie 21 osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na koncie przestępstwa narkotykowe, wymuszenia rozbójnicze i rozboje. Wśród zatrzymanych jest dwóch liderów bojówek grup pseudokibiców z Warszawy i Elbląga – Marek H. i Daniel W.

Policjanci CBŚ, współpracując z Prokuraturą Okręgową Warszawa Praga, rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która rozprowadzała od kilku miesięcy narkotyki w krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce – na terenie województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Członkowie tej grupy, jak ustalono, brali też udział w wymuszeniach rozbójniczych i rozbojach.

Po zebraniu niezbędnych informacji przystąpiono, na zlecenie prokuratury, do działania. Prawie 300 podzielonych na grupy policjantów, z Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i jednostek SPAT z Olsztyna, Gdańska i Warszawy, weszło do wytypowanych wcześniej mieszkań na terenie czterech województw – mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i łódzkiego. Zatrzymano 21 członków grupy, w wieku od 24 do 40 lat, w tym 30-letniego Marka H. i 32-letniego Daniela W. – liderów bojówek grup pseudokibiców z Warszawy i Elbląga.

 

Nagranie audio wypowiedź mł. insp. Mariusza Sokołowskiego

Pobierz plik wypowiedź mł. insp. Mariusza Sokołowskiego (format mp3 - rozmiar 4.54 MB)

 

Podczas akcji w mieszkaniach zatrzymanych zabezpieczono narkotyki, znaczne sumy pieniędzy, amunicję i broń.

Prokuratura Okręgowej Warszawa Praga wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

mg

film: rh, kj, ms

foto: rh

Film Liderzy bojówek pseudokibicowskich w strukturach przestępczych - Elbląg

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Liderzy bojówek pseudokibicowskich w strukturach przestępczych - Elbląg (format flv - rozmiar 12.21 MB)

Film Liderzy bojówek pseudokibicowskich w strukturach przestępczych - Warszawa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Liderzy bojówek pseudokibicowskich w strukturach przestępczych - Warszawa (format flv - rozmiar 8.39 MB)

Powrót na górę strony