Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracowity poranek policyjnych lotników

Data publikacji 13.04.2011

Dla dwóch załóg policyjnych śmigłowców dzisiejszy dzień rozpoczął się bardzo wcześnie, praktycznie ze wschodem słońca. Z pokładu Sokoła W3 oraz Bella 206 piloci rozpoczęli poszukiwania dwojga zaginionych starszych osób. Jedną z nich odnaleziono żywą, w drugim przypadku, niestety odnaleziono ciało.

Poszukiwania 84-letniego mężczyzny prowadzono wzdłuż brzegu Wisły w rejonie Łomianek. Od zgłoszenia zaginięcia starszego pana minęło zaledwie kilka godzin i mężczyzna został szczęśliwie odnaleziony, był wystraszony, wychłodzony, ale żył. Poszukiwania prowadzono na terenie trudno dostępnym, dlatego też trudno byłoby dotrzeć do poszukiwanego w inny sposób niż z powietrza. Policyjny lotnik, tuż po godz. 7.00 wypatrzył zaginionego i po wylądowaniu pomógł starszemu panu przejść do radiowozu. Mężczyzna został uratowany.

Z powietrza policyjni piloci wypatrzyli także 91-letnią kobietę, której zaginięcie zgłoszono wczoraj po południu na terenie gminy Michów. Niestety, starsza pani nie przeżyła, odnaleziono jej ciało.

Oba śmigłowce są specjalnie przystosowane także do poszukiwania osób zaginionych, między innymi posiadają zamontowane na pokładach kamery termowizyjne i urzadzenia nagrywające. Jednak największe znaczenie podczas poszukiwań miał tutaj profesjonalizm i doświadczenie policyjnych lotników, dla których była to już kolejna w tym roku akcja, zakończona odnalezieniem zaginionych.

gp

Powrót na górę strony