Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zorganizowana grupa złodziei samochodów rozbita

Data publikacji 15.04.2011

Sześcioosobową zorganizowaną grupę złodziei samochodów zlikwidowali policjanci z KWP w Poznaniu. Zatrzymani podejrzewani są o kradzież co najmniej 25 aut. Jeden z zatrzymanych to pseudokibic rozliczany wcześniej przez policjantów do udziału w czterech ustawkach stadionowych chuliganów.

Na czele grupy złodziei stał Robert P., ps. Elus. Wraz z kompanami jest rozliczany za kradzież co najmniej 25 samochodów. Zdaniem policjantów zajmujących się tą sprawą auta ginęły od czerwca 2009 roku do końca 2010 roku. Większość z nich była skradziona w Poznaniu. Ich łupem najczęściej padały volkswageny i seaty.

W rozbitej złodziejskiej grupie role i zadania były podzielone pomiędzy poszczególnych członków. Kradzieżami zajmowali się także Maciej W., Tomasz P., i Artur Sz. Uznawany za pasera jest Leszek K., a Marian B pomagał rabusiom w wynajmowaniu na terenie Poznania garaży, gdzie znajdowały się tymczasowe „dziuple”.

Ciekawą postacią w szajce był Artur Sz., ps. Kuna. Jest on między innymi odpowiedzialny za kradzież luksusowego mercedesa w Niemczech oraz sportowego BMW M6 w Szwecji. Inny z zatrzymanych to Tomasz P., ps. Paczka, który doskonale znany jest policjantom kryminalnym jako pseudokibic. Będzie on odpowiadał przed sądem za udział w czterech ustawkach, w których jego udział został już potwierdzony.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzieże samochodów może grozić kara do 5 lat więzienia. Za kierowanie taką grupą kara wzrasta do lat 8.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Zorganizowana grupa złodziei samochodów rozbita

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zorganizowana grupa złodziei samochodów rozbita (format flv - rozmiar 6.68 MB)

Powrót na górę strony