Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik w rękach policjantów

Data publikacji 16.04.2011

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 30-latka, który ranił nożem trzech mężczyzn. Wcześniej z nożem w ręku napadł i obrabował 17-latka. Gdy chłopakowi na pomoc ruszyli przechodnie, zaatakował ich. Ranni mężczyźni z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. O dalszym losie nożownika zadecyduje prokurator i sąd.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano około 8.00 w Dąbrowie Górniczej przy ul. Poniatowskiego. Do 17- latka siedzącego w samochodzie, podszedł mężczyzna i grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy i innych kosztowności. Nastolatek wydał napastnikowi swój telefon komórkowy. Sytuację zauważyło jednak trzech przechodniów. Wykazując się obywatelską postawą i odwagą postanowili interweniować. Gdy ruszyli chłopakowi na pomoc, napastnik zaatakował ich nożem.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce zdarzenia udali się policjanci, którzy zatrzymali nożownika. Stróże prawa znaleźli przy nim nóż oraz skradziony 17-latkowi telefon. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości dało wynik blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 30-letni nożownik został zatrzymany w policyjnym areszcie. Trzech interweniujących mężczyzn w wieku 28,34 oraz 66 lat z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

O dalszym losie zatrzymanego 30-latka zdecyduje prokurator i sąd.

(Źródło: KWP w Katowicach/ ks)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.31 MB)

Powrót na górę strony