Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu

Data publikacji 18.04.2011

Jaworscy policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli całą linię produkcyjną oraz ponad 4,5 tysiąca litrów spirytusu. Podczas prowadzonych działań zatrzymano sześciu mężczyzn a także ujawniono blisko 300 kilogramów tytoniu i ponad 14 tys. sztuk papierosów. Ogólna wartość zabezpieczonych rzeczy to ok. pół miliona złotych. Sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Jaworscy policjanci w Wądrożu Wielkim odkryli miejsce, w którym produkowano i rozlewano nielegalny alkohol. Funkcjonariusze w pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczyli całą linię produkcyjną oraz ujawnili alkohol przygotowany do sprzedaży, w sumie 4520 litrów spirytusu. Dodatkowo podczas prowadzonych działań policjanci znaleźli blisko 300 kg tytoniu i 14 400 sztuk papierosów. Ogólna wartość zabezpieczonych wyrobów spirytusowych i tytoniowych to blisko pół miliona złotych. Straty skarbu państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy oszacowane zostały na kwotę 365 tysięcy zł. Nielegalny alkohol, tytoń, papierosy wraz z urządzeniami do jego produkcji i rozlewu przekazane zostały do urzędu celnego. W trakcie działań policjanci zatrzymali sześciu mieszkańców Legnicy i Wądroża Wielkiego w wieku od 24 do 45 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci sprawdzają, gdzie trafiał nielegalny alkohol.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcję alkoholu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / kl)

Film Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu (format flv - rozmiar 5.01 MB)

Powrót na górę strony