Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł oszust powiązany z grupą „Lolka”

Data publikacji 19.04.2011

150 tysięcy w gotówce próbował pobrać z jednego z banków wielokrotnie notowany oszust. Tym razem nie udało mu się - mężczyzna wpadł w policyjną zasadzkę. Policjanci ustalili operacyjnie, że 40-latek będzie próbował ponownie wzbogacić się, popełniając przestępstwo, i uprzedzili bank. Dzisiaj w prokuraturze zostaną mu przedstawione zarzuty usiłowania oszustwa w warunkach recydywy.

Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że 40-letni Dariusz O. próbuje wziąć kredyt gotówkowy w jednym z banków w centrum Warszawy. Natychmiast powiadomili pracowników banku i wspólnie zorganizowali zasadzkę. Wczoraj przed południem Dariusz O. przyszedł do banku pewny, że odbierze pieniądze. Nie krył zdziwienia, kiedy zobaczył funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

W czasie pracy operacyjnej policjanci ustalili, że przedłożył w banku zaświadczenie o zatrudnieniu w firmie, w której nigdy nie pracował. Posłużył się również sfałszowanymi wyciągami bankowymi, mającymi potwierdzić jego dochód.

Dariusz O. jest doskonale znany policji. W lutym opuścił zakład karny po odsiadce wyroku za oszustwa. Mężczyzna wcześniej był powiązany ze zorganizowaną grupą przestępczą „Lolka”. Jak tłumaczył policjantom, chciał rozpocząć działalność gospodarczą i były mu potrzebne pieniądze.

Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty usiłowania oszustwa, oszustwa kapitałowego w warunkach recydywy. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony