Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawała nielegalne środki odchudzające

Data publikacji 20.04.2011

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniej kobiecie, która za pośrednictwem Internetu nielegalnie sprzedawała środek odchudzający z pochodną amfetaminy. Policjanci ustalili i zatrzymali kobietę. Okazała się nią mieszkanka Tarnobrzega. Funkcjonariusze przedstawili prokuratorowi obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zastosowanie wobec podejrzanej środków tymczasowych. Sprawa jest rozwojowa.

Od kilku miesięcy tarnobrzescy policjanci prowadzili czynności zmierzające do ustalenia okoliczności nielegalnej sprzedaży substancji psychotropowej jako środka odchudzającego. W grudniu 2010 roku funkcjonariusze Izby Celnej województwa dolnośląskiego, podczas kontroli przesyłek, ujawnili w jednej z kopert substancję produkcji czeskiej, która nie jest dopuszczona do obrotu na terenie naszego kraju. Ten suplement diety okazał się środkiem odchudzającym, w którego skład wchodziły pochodne amfetaminy. Nadawcą przesyłki była mieszkanka Tarnobrzega.

O tym zdarzeniu zostali poinformowani tarnobrzescy policjanci. Funkcjonariusze, prowadząc śledztwo, ustalili, że 22-letnia studentka za pośrednictwem Internetu sprzedawała na większą skalę substancję psychotropową w postaci tabletek jako środek odchudzający. Z nielegalnego handlu kobieta czerpała korzyści majątkowe. Policjanci ustalili odbiorców "groźnego specyfiku". Są nimi głównie kobiety z terenu całego kraju, które - mimo licznych informacji o niebezpieczeństwie związanym z zażywaniem środka - decydowały się na jego zakup.

22-letnia mieszkanka Tarnobrzega została zatrzymana. Policjanci przedstawili kobiecie pięć zarzutów. Przyznała się ona do popełnienia przestępstwa.

Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu wobec podejrzanej zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego w kwocie 1000 złotych oraz zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Trwają dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie.

(KWP Rzeszów / kl)

Powrót na górę strony