Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda za 220 tysięcy

Data publikacji 20.04.2011

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli ponad 17,5 tys. paczek papierosów oraz 100 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia łącznej wartości 220 tys. złotych. Zarzuty dotyczące tego procederu usłyszało dwóch mężczyzn notowanych już wcześniej za czyny z kodeksu karno-skarbowego. Towar miał trafić na łódzkie targowiska.

19 kwietnia policjanci, bazując na wcześniej uzyskanych informacjach, namierzyli posesję w okolicach Łagiewnik w Łodzi, gdzie miało dojść do wymiany trefnego towaru. Około 15.00 podjechały samochody. Dwaj mężczyźni zaczęli przeładowywać z mitsubishi do citroena butelki z alkoholem. Wówczas do akcji wkroczyli policjanci.

Zatrzymano 40-letniego mieszkańca Zgierza i 56-letniego łodzianina, którego zadaniem, jak wynika z dotychczasowych informacji, była dystrybucja trefnego towaru na targowiskach miejskich. Funkcjonariusze w obu pojazdach zabezpieczyli 2 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Na tym jednak nie poprzestali. Zweryfikowali również informację dotyczącą wynajmowanych przez łodzianina garaży w okolicach Parku Zdrowie. Ujawniono w nich magazyn z kontrabandą. Łącznie zabezpieczono 17 549 paczek papierosów oraz 100 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Wartość przejętego towaru oszacowano na 220 tys. złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

(KWP Łódź / kl)

Powrót na górę strony