Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za odpalenie rac podczas meczu

Data publikacji 20.04.2011

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej ustalili sprawcę odpalenia rac podczas październikowego meczu MKS Podlasie – Wisła Puławy. Kibicem, który naruszył przepisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, okazał się 16-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Wczoraj został przesłuchany i przyznał się popełnienia tego czynu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Do odpalenia rac doszło 23 października 2010 r. podczas meczu III ligi MKS Podlasie z Wisłą Puławy. Dzięki pracy operacyjnej, policjanci ustalili osobę odpowiedzialną za ten czyn. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Nieletni kibic został wczoraj przesłuchany w obecności rodzica i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Materiały postępowania zostana przekazane do sądu rodzinnego, który może zastosować wobec nieletniego środki przewidziane w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Przypominamy, że wnoszenie na imprezę masową broni, materiałów pirotechnicznych i innych niebezpiecznych przedmiotów jest przestępstwem i grozi za nie do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za wniesienie na taką imprezę alkoholu grozi grzywna nie niższa niż 2 tysiące złotych. Zabronione jest również zakrywanie na imprezie masowej twarzy w celu utrudnienia identyfikacji.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony