Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla trzech kibiców

Data publikacji 27.04.2011

Kary w postaci grzywien w wysokości 2 tys. złotych i zakazów wstępu na mecze piłki nożnej rangi krajowej i międzynarodowej przez okres 2 lat, orzekł sąd wobec trzech kibiców z Oławy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez głogowskich policjantów za złamanie przepisów ustawy o imprezach masowych.

Policjanci z Głogowa zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o złamanie przepisów ustawy o imprezach masowych. Do zdarzenia doszło 23 kwietnia br., na głogowskim stadionie miejskim, gdzie odbywał się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Chrobry Głogów i Moto Jelcz Oława. Podczas spotkania piłkarskiego trzech kibiców z Oławy rozwiesiło transparent zawierający wulgarne treści.

Zebrany w tej sprawie przez funkcjonariuszy materiał dał podstawę do przedstawienia zatrzymanym zarzutu. Cała trójka została doprowadzona przez policjantów do sądu, który rozpatrując sprawę w trybie przyspieszonym orzekł wobec podejrzanych kary grzywny w wysokości 2 tys. złotych oraz zakazów wstępu na mecze piłki nożnej rangi krajowej i międzynarodowej przez okres 2 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony