Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w zorganizowaną przestępczość

Data publikacji 29.04.2011

Policjanci ze specjalnej grupy już po raz kolejny w ostatnim czasie uderzyli w działalność zorganizowanej grupy przestępczej związanej ze środowiskiem pseudokibiców. Obecnie został zatrzymany 27-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna jest podejrzani między innymi o tzw. ustawki, napady i kradzieże z włamaniem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci ze specgrupy, w skład której wchodzą oficerowie Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariusze KWP Katowice i KMP Chorzów,  w minioną środę zatrzymali 27-letniego rudzianina. W operacji uczestniczyli także antyterroryści z Katowic. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, iż 34-letni siemianowiczanin, który aktualnie przebywa w areszcie śledczym do innej sprawy, ma również związek ze zorganizowaną grupą przestępczą, wywodzącą się z chorzowskiej bojówki. Ponadto kilka dni wcześniej funkcjonariusze specgrupy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej dokonali zatrzymania na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach – Pyrzowicach kolejnego z członków grupy, 28-letniego mieszkańca Chorzowa, który usiłował opuścić teren kraju.

Mężczyźni podejrzani są między innymi o tzw. ustawki, napady rabunkowe i kradzieże z włamaniem na terenie całego kraju. Oni i ich wspólnicy, którzy zostali wcześniej zatrzymani, uzyskiwali z działalności przestępczej kilkusettysięczne zyski. Z policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymane osoby należą do czołówki stadionowych chuliganów. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd tymczasowo aresztował wymienionych mężczyzn. Za popełnione przestępstwa grozi im 12 lat więzienia. W swoim przestępczym procederze charakteryzowali się brutalnością działania i wysokim stopniem zorganizowania.

W prowadzonym śledztwie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach występuje 36 podejrzanych, z czego 17 z nich przebywa w areszcie. W sumie osobom występującym w sprawie przedstawiono ponad 100 zarzutów.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony