Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty i schronisko dla przestępców z Marek

Data publikacji 02.05.2011

Policjanci z Wołomina i Marek zatrzymali 6 osób w wieku od 15 do 23 lat. Mężczyźni w przeszłości wielokrotnie byli notowani i zatrzymywani w związku z kradzieżami, pobiciami, rozbojami oraz przestępstwami narkotykowymi. Do kryminalnej listy zostało im również dopisane przestępstwo seksualne, jakiego dopuścili się na 17-letniej dziewczynie tuż przed świętami. Do sprawy zostały aresztowane już 4 osoby, nieletni decyzją sądu rodzinnego trafił do schroniska.

Zatrzymania to efekt konsekwentnie prowadzonej przez funkcjonariuszy wołomińskiej komendy i mareckiego komisariatu strategii wymierzonej przeciwko mareckim przestępcom zajmującym się między innymi przestępstwami rozbójniczymi, kradzieżami, pobiciami oraz handlem i posiadaniem środków odurzających. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadło 6 młodych mężczyzn w wieku od 16 do 23 lat. Tuż przed świętami wielkanocnymi, pięciu z nich dopuściło się przestępstwa seksulanego na 17-latce.

Z zebranych materiałów wynika, że zatrzymani nie tylko przemocą zmusili młodą kobietę do obcowania seksualnego, lecz również pobili ją i okradli z pieniędzy i dwóch telefonów komórkowych. Do sprawy zatrzymano 6 osób w wieku od 15 do 23 lat. Wobec 4 z nich w tym 23-letniego Ernesta S., 20-letniego Krzysztofa Sz., 18-letniego Mateusza P. i 18-letniego Kamila D. sąd zastosował tymczasowe aresztowania.

16-latkek decyzją sądu rodzinnego został umieszczony w schronisku dla osób nieletnich. Policjanci w trakcie realizacji zabezpieczyli u nieletniego telefon komórkowy należący do pokrzywdzonej dziewczyny. Szósty z zatrzymanych 15-latek po przesłuchaniu został zwolniony.

Wszystkim grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.68 MB)

Powrót na górę strony