Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany pseudokibic wpadł w markecie

Data publikacji 05.05.2011

Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 19-letni pseudokibic z Lublina poszukiwany za czynną napaść na funkcjonariuszy, wpadł wczoraj w jednym z lubelskich marketów. Zatrzymał go będący w czasie wolnym od służby policjant z Zespołu ds. kibiców Komendy Miejskiej w Lublinie, na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego wydanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Przypomnijmy, 3 kwietnia br w Chełmie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami "Avii" Świdnik i "Chełmianki" Chełm. Przed wyjazdem do Chełma kibiców miejscowego klubu na mecz "Avii” Świdnik i „Chełmianki” Chełm sympatycy świdnickiej drużyny skonfrontowali się z jadącymi pociągiem do Chełma kibicami Motoru. Wówczas doszło do niecenzuralnej wymiany zdań, podczas której agresywni kibice „Avii” wykrzykiwali w kierunku sympatyków „Motoru” Lublin i policjantów wulgaryzmy. Policjanci odgrodzili wówczas kordonem kibiców „Avii” od pociągu, by zapobiec dalszej konfrontacji. W stronę mundurowych poleciały wtedy kamienie i butelki. Z kolei kibice „Motoru” kopali policjantów i rzucali petardami w ich kierunku.

20 kwietnia Sąd Okręgowy w Lublinie wydał nakazy zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego pseudokibiców obu drużyn. Policjanci systematycznie wykonywali i wykonują decyzję sądu, gdyż większość z poszukiwanych próbuje ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak było również w przypadku 19-letniego Sylwestra Z. z Lublina. Mężczyzna wpadł jednak wczoraj w jednym z lubelskich marketów, gdzie zauważył go będący w czasie wolnym od służby policjant z Zespołu ds. kibiców Komendy Miejskiej w Lublinie. Funkcjonariusz zatrzymał 19-latka i powiadomił oficera dyżurnego policji, który na miejsce przysłał patrol.

Sylwester Z. trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce, zgodnie z decyzją sądu, zostanie doprowadzony do Aresztu Śledczego. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony