Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

26 zatrzymanych po burdach w Bydgoszczy

Data publikacji 10.05.2011

26 pseudokibiców, którzy uczestniczyli w zamieszkach na stadionie w Bydgoszczy, zatrzymali podczas dzisiejszej akcji policjanci. Zatrzymane osoby to m.in. mieszkańcy Poznania i Warszawy. Materiał dowodowy daje podstawę do postawienia im zarzutów i stanie się to w najbliższym czasie. Działania policjantów trwają – identyfikowani są kolejni stadionowi chuligani. Z zatrzymaniami mogą liczyć się wszystkie osoby, które złamały wtedy prawo.

Policjanci zidentyfikowali ponad 70 osób, z czego zatrzymali już 26 - kibiców zarówno Lecha, jak i Legii. Są to ci uczestnicy zamieszek na stadionie w Bydgoszczy, którzy byli najbardziej agresywni na płycie stadionu, niszczyli mienie, zagrażali zdrowiu i życiu, napadali na służby porzadkowe mi.in funkcjonariuszy Policji.

Aktualnie trwają przesłuchania zatrzymanych i kolejnym z nich przedstawiane są zarzuty karne.

Nad ustaleniem, kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują specjalne zespoły policjantów z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Szczecina i Sosnowca, bowiem kibice z tych miast byli na stadionie w Bydgoszczy. Funkcjonariusze dysponują materiałami wideo nagranymi przez policjantów prewencji i operacyjnych, zapisem z monitoringu na stadionie i relacji telewizyjnych, ale także filmami i zdjęciami zamieszczonymi w Internecie.

Policjanci pracujący nad tą sprawą są w stałym kontakcie m.in. z prokuraturą w Bydgoszczy.

mg/gp

Zatrzymania pseudokibiców w Warszawie>>

Rozpoczęły się zatrzymania pseudokibiców  - Poznań>>

Policja ustala pseudokibiców>>
 

  • Zatrzymania pseudokibiców w Warszawie

  • Zatrzymania pseudokibiców w Poznaniu

Film Zatrzymania pseudokibiców w Warszawie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymania pseudokibiców w Warszawie (format flv - rozmiar 5.33 MB)

Film Zatrzymania pseudokibiców w Poznaniu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymania pseudokibiców w Poznaniu (format flv - rozmiar 6.03 MB)

Powrót na górę strony