Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkotykowy biznes

Data publikacji 10.05.2011

Policjanci z Lublina zatrzymali 6 osób do sprawy posiadania narkotyków i obrotu nimi, powiązanych z grupą chełmskich pseudokibiców. W trakcie przeprowadzonych działań na terenie jednego z lubelskich osiedli w ręce stróżów prawa tuż po dokonanej transakcji wpadł 30-letni dostawca z Lublina oraz kilku mieszkańców Chełma w wieku 17-29 lat. Policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 3 kilogramy narkotyków: amfetaminy, marihuany i haszyszu.

Do realizacji sprawy doszło w niedzielne popołudnie. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej V Wydział Śledczy w Lublinie, weszli do jednego z mieszkań na terenie lubelskich Czubów. Podczas dynamicznych działań zatrzymali 30-letniego Marcina P., ps. Dizel. Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze ujawnili 700 gramów amfetaminy, śladowe ilości haszyszu oraz suszące się na grzejniku około 130 gramów marihuany. Ponadto policjanci ujawnili i zabezpieczyli także kilkanaście telefonów komórkowych i kart telefonicznych, wagę elektroniczną i ponad 6 tys. złotych na poczet przeszłych kar i grzywien. Zatrzymany 30-latek jest dobrze znany Policji za przestępstwa narkotykowe.

Równocześnie w ręce kolejnej grupy realizacyjnej, na parkingu pod blokiem zatrzymanego, wpadło czworo mieszkańców Chełma tuż po dokonanej transakcji zakupu narkotyków od 30-letniego dostawcy. Mężczyźni, widząc funkcjonariuszy, próbowali uciec hondą civic, ci jednak zajechali im drogę. W trakcie przeszukania pojazdu, którym podróżowali, stróże prawa znaleźli 2 kilogramy marihuany oraz 400 gramów amfetaminy. Mężczyźni w wieku 17, 23, 22 i 29 lat trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalili stróże prawa, trzej z nich to pseudokibice chełmskiej drużyny piłkarskiej.

Film Uderzenie w narkotykowy biznes

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Uderzenie w narkotykowy biznes (format flv - rozmiar 3.07 MB)

Z kolei w Chełmie kryminalni z Lublina przeszukali mieszkanie zatrzymanego 22-latka, głównego odbiorcy narkotyków, gdzie znaleźli elektroniczną wagę i pochodzące z handlu narkotykami pieniądze. W Chełmie do prowadzonej sprawy funkcjonariusze z KWP w Lublinie zatrzymali ponadto 21-letnią kobietę.

Sprawa, prowadzona przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej V Wydział Śledczy w Lublinie, ma charakter rozwojowy. Dzisiaj do prokuratury zostaną doprowadzeni 30-letni Marcin P. i 22-letni Kamil N., którym śledczy udowodnili udział w przestępczej działalności.

Posiadanie narkotyków w znacznych ilościach zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, zaś wprowadzanie do obrotu tych substancji oraz uczestniczenie w ich obrocie - do lat 10.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony