Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięciu pseudokibiców zatrzymanych

Data publikacji 11.05.2011

Policja i służby porządkowe zatrzymały 5 osób podczas zabezpieczenia meczu rozegranego w Lubinie pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Wśród zatrzymanych był także 16–latek przebywający na ucieczce z ośrodka wychowawczego. Jeden z zatrzymanych usłyszał już wyrok - grzywnę oraz czteroletni zakaz wstępu na wszystkie mecze obu klubów, reprezentacji Polski i mecze Euro 2012.

W związku z zabezpieczeniem meczu piłki nożnej, policja i służby porządkowe zatrzymały 5 osób, podejrzanych m.in. o posiadanie materiałów pirotechnicznych, środków odurzających, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych czy usiłowanie wtargnięcia na stadion przez ogrodzenie bez biletu wstępu.

Zatrzymani to mieszkańcy Lubina, Wrocławia i powiatu wołowskiego. Wśród nich był także 16–latek, który jak się okazało przebywał aktualnie na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Dzisiaj policjanci z Lubina prowadzą dalsze czynności procesowe z zatrzymanymi. Funkcjonariusze wystąpili także do sądu i prokuratury z wnioskiem o przeprowadzenie postępowań w trybie przyspieszonym.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn - mieszkaniec Lubina, który nie stosował się do poleceń służb porządkowych i próbował wejść na stadion przez płot, już usłyszał wyrok. Sąd zastosował wobec niego grzywnę w wysokości 3 tys. złotych, czteroletni zakaz wstępu na wszystkie mecze Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, reprezentacji Polski – spotkania rozgrywane w kraju i zagranicą oraz mecze Euro 2012.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony