Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interwencje podczas meczów

Data publikacji 12.05.2011

Wczoraj grudziądzcy policjanci ukarali 100-złotowymi mandatami, za używanie słów wulgarnych podczas meczu, trzech kibiców. O zachowaniu czwartej osoby - nieletniego, używającego wulgaryzmów, funkcjonariusze powiadomią sąd rodzinny. Z kolei policjanci z Olsztyna zatrzymali 18-latka, który na stadionie spalił szalik. Paweł O. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna, w trybie przyspieszonym, stanie przed sądem.

Wczoraj w Grudziądzu na stadionie piłkarskim odbył się mecz pomiędzy drużyną gospodarzy a toruńskim klubem. W trakcie sportowego widowiska służba porządkowa organizatora doprowadziła do policjantów czterech mężczyzn, którzy używali słów wulgarnych. Jak się okazało, trzech z nich to grudziądzanie, a czwarty - torunianin. Wśród nich był nieletni, o którego nagannym zachowaniu policjanci powiadomią sąd rodzinny. Pozostali zostali przez mundurowych ukarani mandatami w wysokości 100 zł za używanie słów wulgarnych na stadionie.

(KWP Bydgoszcz / kl)

***

Podczas drugiej połowy meczu pomiędzy drużynami Stomilu Olsztyn 1945 i Olimpii Elbląg, jeden z kibiców gości podpalił szalik. Zdarzenie zarejestrowały kamery policyjnego ruchomego centrum dowodzenia. Bezpośrednio po meczu kibic został zatrzymany. Paweł O. został przewieziony do olsztyńskiej Komendy Policji. W trybie przyspieszonym 18-latek stanie przed sądem.

Za zakłócenie porządku podczas meczu sprawcy grozi kara grzywny. Zgodnie z ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, w razie ukarania za takie wykroczenie popełnione w związku z masową imprezą sportową, w tym meczem piłki nożnej, sąd orzeka środek karny zakazu wstępu na imprezę masową na okres od 2 do 6 lat.

Policjanci interweniowali także wobec kibica, który zaśmiecał parking. Został on ukarany 500-złotowym mandatem.

(KWP w Olszynie / mg)

Powrót na górę strony