Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

45 pseudokibiców odpowie za śmiertelną bójkę

Data publikacji 12.05.2011

Policjanci z KWP w Łodzi zatrzymali kolejnych pięciu pseudokibiców podejrzewanych o udział w bójce pod Poddębicami, której następstwem była śmierć jednego z uczestników. W ramach śledztwa prowadzonego w tej sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu do chwili obecnej funkcjonariusze zatrzymali 45 osób. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia. Dzisiaj zapadną decyzje co do kolejnych podejrzewanych.

Do zdarzenia doszło około 5.00 rano 8 stycznia 2011 roku. W wyniku starcia w miejscowości Józefka pod Poddębicami dwóch grup pseudokibiców zmarł porzucony przez nich 24-letni mieszkaniec łódzkiej dzielnicy Górna. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi niezwłocznie powołał specjalny zespół złożony z łódzkich i poddębickich policjantów. Już w ciągu pierwszej doby od tej konfrontacji zantagonizowanych grup sympatyków dwóch drużyn piłkarskich policjanci zatrzymali pierwszych ośmiu uczestników w wieku od 19 do 26 lat. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli wówczas m.in. kastety, ochraniacze na szczęki i ręce oraz odzież z insygniami tzw. bojówek. W rezultacie kolejnych działań do wczoraj zarzuty udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym usłyszało 40 pseudokibiców z Łodzi, okolic Łodzi oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Większość posiada bogatą kartotekę opisującą kryminalną przeszłość.

11 maja dołączyła do nich kolejna piątka w wieku 22, 25, 26, 28 i 29 lat. Do mieszkańców Górnej, Bałut i Śródmieścia kryminalni dotarli niemalże jednocześnie. Meżczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj odbędą się dalsze przesłuchania w prokuraturze, która podejmie decyzje o środkach zapobiegawczych. Aktualnie jeden pseudokibic pozostaje za kratami, pozostałych 39 spełnia wymogi związane z oddaniem pod policyjny dozór.

Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentne dalsze działania ukierunkowane na identyfikację wszystkich uczestników bójki oraz zebranie materiału dowodowego umożliwiającego postawienie im zarzutów.

Jednocześnie przypominamy , iż wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mają inne cenne informacje mogące pomóc w ustaleniu uczestników bójki proszone są o kontakt: 42 665 21 42 - Wydział Kryminalny KWP w Łodzi , 42 665 21 16 - Wydział Dochodzeniowo- Śledczy KWP w Łodzi,  42 665 50 07 - telefon zaufania.

(KWP w Łodzi / mg)

Film 45 pseudokibiców odpowie za śmiertelną bójkę

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 45 pseudokibiców odpowie za śmiertelną bójkę (format flv - rozmiar 9.9 MB)

Powrót na górę strony