Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania poznańskich handlarzy natrkotyków

Data publikacji 12.05.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejne 7 osób zamieszanych w sprawę handlu narkotykami na terenie dzielnicy Grunwald w Poznaniu. Zatrzymani odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel znacznymi ilościami narkotyków. Grozi im za to kara do 15 lat więzienia.

Rozpracowanie tej zorganizowanej grupy przestępczej rozpoczęło się w listopadzie ubiegłego roku. Zatrzymano wówczas 15 osób podejrzewanych o handel narkotykami. Spośród nich 11 trafiło do aresztu. Zatrzymani mężczyźni tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie tylko jednej poznańskiej dzielnicy. Przez pół roku sprzedali na poznańskim Grunwaldzie co najmniej 50 kg narkotyków. Handlowali kokainą, marihuaną, haszyszem i metaamfetaminą.

W grupie był określony podział ról, począwszy od szefa, przez jego najbliższych zaufanych, po kilku dilerów sprzedających narkotyki bezpośrednio odbiorcom. Grupa działała niezwykle ostrożnie. Narkotyki sprzedawano tylko znanym narkomanom. Oficerowie CBŚ, którzy zajmują się sprawami narkotykowymi, uważają, że podejrzani zdominowali całkowicie dzielnicę Grunwald i handel narkotykami na jej terenie. Akcja CBŚ definitywnie zakończyła działalność tego gangu. Do tej pory zatrzymano łącznie 30 osób, którym grozi kara do 15 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony