Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wołomińska grupa "Małpy" rozbita

Data publikacji 16.05.2011

6 osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą zatrzymali funkcjonariusze z Wołomina wspierani przez policjantów Biura Operacji Antyterrorystycznej KGP i Wydziału Realizacji KSP. Według ustaleń kryminalnych grupa, której głównym przywódcą był 35-letni Grzegorz K. ps. „Małpa”, a w skład której wchodzili mężczyźni i kobiety, zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie „Małpa” i „ Suchy” zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy wspierani przez funkcjonariuszy biura operacji antyterrorystycznej Komendy Głównej i stołecznego wydziału realizacji zatrzymali 6 osób z terenu powiatu wołomińskiego w wieku od 21 do 35 lat związanych z grupą Grzegorza K. ps. Małpa zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Jak ustalili policjanci były to znaczne ilości marihuany, heroiny, amfetaminy i kokainy.

Do sprawy zostali aresztowani już wcześniej między innymi 22-letni Adam R. i 26-letni Marcin P. ps. Cinek do sprawy uprowadzenia i żądania okupu.

Film Wołomińska grupa "Małpy" rozbita

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wołomińska grupa "Małpy" rozbita (format flv - rozmiar 3.59 MB)

Z zebranych materiałów wynika, że grupa działała od 2008 r. W trakcie realizacji policjanci zabezpieczyli 30 telefonów komórkowych, znaczną ilość gotówki (ponad 140 000 złotych), trzy jednostki broni palnej. Dodatkowo na terenie posesji jednego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili hodowlę konopi indyjskich (26 roślin) w specjalnym do tego przeznaczonym namiocie.

„Małpa”, „Cinek”, „Suchy” i Paweł Ć. ps. „Burak” już wcześniej byli notowani i zatrzymywani w związku z handlem środkami odurzającymi, oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 35-letni Grzegorz K. odsiadywał również wyroki za przestępstwa m.in. narkotykowe, w chwili zatrzymania przebywał na warunkowym zwolnieniu w odbywaniu kary pozbawienia wolności. W rozbitej na terenie Wołomina grupie zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających pełnił funkcje kierowniczą.

Wobec 2 z 6 zatrzymanych osób, w tym 35-letniego Grzegorza K. ps. „Małpa” i 28-letniego Rafała R. ps. „Suchy”, sąd zastosował najsurowsze środki w postaci tymczasowego aresztowania. 34-letnia Aneta K. , 21-letnia Aleksandra F. i 32-letni Cezary R. zostali objęci policyjnymi dozorami. Czwarty z zatrzymanych 32-letni Paweł Ć. po przedstawieniu zarzutów został zwolniony.

Policjanci zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań, a sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mw)


 

Powrót na górę strony