Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił człowieka, bo zwrócił mu uwagę

Data publikacji 16.05.2011

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 28-letni mężczyzna, jeden z czołowych rzeszowskich pseudokibiców. Przed kilkoma tygodniami ciężko pobił człowieka tylko dlatego, że ten zwrócił mu uwagę. W identyfikacji sprawcy pomogły nagrania z monitoringu.

Do tego zdarzenia doszło przed miesiącem w jednym w rzeszowskich klubów. Mieszkaniec Rzeszowa siedział przy barze, gdy jakiś człowiek potrącił go. 37-latek odwrócił się i zwrócił mu uwagę. Wtedy przechodzący tamtędy mężczyzna odpowiedział agresją. Kilkakrotnie uderzył pięścią w twarz rzeszowianina, potem chwycił go za ręce i kolanem uderzył w głowę. Gdy ten zamroczony ciosami upadł na podłogę, został kopnięty w twarz. Napastnik oddalił się. 37-latek wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej. Stwierdzono u niego wstrząśnienie mózgu i poważne urazy twarzy.

Gdy policjanci dowiedzieli się o sprawie, rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego pobicia. Pomocny w tym okazał się monitoring. Dzięki nagraniom z kamer zamontowanych w lokalu udało się rozpoznać napastnika. To 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, znany policjantom jako aktywny kibic jednego z klubów piłkarskich. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia. Okazało się, że był poszukiwany przez sąd w Jarosławiu. Ukrywał się przed organami wymiaru sprawiedliwości, po tym jak został skazany na karę 28 dni aresztu za udział w bójce pseudokibiców, do jakiej doszło po meczu piłkarskim.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów. Podejrzany odpowie za uszkodzenie ciała, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Wczoraj, sąd przychyli się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy jakim jest tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w izolacji.

(KWP Rzeszów / kl)

Powrót na górę strony