Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

Data publikacji 17.05.2011

Policjanci, podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami Służby Celnej, zlikwidowali na obrzeżach Krakowa nielegalną wytwórnię papierosów. Zabezpieczony tytoń ma wartość prawie 2,5 mln złotych.

Nielegalną fabrykę papierosów namierzyli funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Znajdowała się na obrzeżach Krakowa. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, z odpowiednio wytłumionymi ścianami, ukryte zostały profesjonalne linie produkcyjne. Maszyny do produkcji i paczkowania papierosów były dostosowane do hurtowej produkcji.

Podczas wspólnej akcji policjantów i funkcjonariuszy Służby Celnej zabezpieczono ponad 8 ton tytoniu oraz inne komponenty do produkcji papierosów (m.in milion sztuk filtrów, folię, bibułę, klej), a także paczki do pakowania papierosów z logo firm znanych na rynku (około 2,4 mln). Jak obliczono, z takiej ilości komponentów można by wyprodukować 2,5 mln paczek papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięgają kwoty co najmniej 4,5 mln złotych.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze ustalają, od jakiego czasu fabryka funkcjonowała i ile nielegalnych papierosów mogło zostać wprowadzonych do obrotu.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w nielegalnym procederze – 23 letni mieszkaniec Krakowa usłyszał już zarzuty dotyczące nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych i wykorzystywania zastrzeżonych znaków towarowych, za co grożą mu m.in. wysokie grzywny. Został tymczasowo aresztowany. Przewidywane są dalsze zatrzymania.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Nowej Huty.

(KWP w Krakowie / mg)

Film Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana (format flv - rozmiar 10.72 MB)

Powrót na górę strony