Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pieniądze z włamania na "oprawę" meczu

Data publikacji 18.05.2011

Policjanci zatrzymali 19- i 20-latka, którzy wspólnie z dwoma kompanami zatrzymanymi w niedzielę, okradli jedno z lubelskich mieszkań. Łupem sprawców padły wówczas warte 25 tys. złotych kryształy, obrazy i serwisy stołowe. 19-latek przyznał, że jest kibicem lubelskiej drużyny piłkarskiej i wyjaśnił, że celem włamania było pozyskanie pieniędzy na oprawę meczów piłkarskich jego ulubionego zespołu.

Sprawa kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w centrum miasta dotyczy zdarzenia z minionej niedzieli. Policjanci z IV komisariatu otrzymali zgłoszenie, że do autobusu linii miejskiej przy Ogrodzie Saskim wsiadło kilku młodzieńców. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznajomi mają ze sobą wiele różnych przedmiotów, które mogą pochodzić z przestępstwa. Mundurowi zatrzymali ich na kolejnym przystanku przy Al. Racławickich. Byli to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 17 i 20 lat. Kilka osób stojących obok na widok funkcjonariuszy uciekło w różnych kierunkach.

Sprawcy wraz z łupami - kryształami, ściennym zegarem, serwisem stołowym i samowarem do herbaty trafili na komisariat. Policjanci z I komisariatu, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że do włamania doszło w jednym z mieszkań przy ul. Chopina. Sprawcy wówczas wyważyli dwoje drzwi by dostać się do środka. Demolując mieszkanie, skradli rodzinne pamiątki i wyposażenie mieszkania. Właścicielka dodała również, że zniknęły jej pieniądze. Łączną wartość strat oszacowała na około 25 tys. złotych.

Operacyjni z komisariatu, kontynuując sprawę kradzieży z włamaniem, ustalili, że zatrzymani młodzieńcy nie działali sami. Ich wspólnikami byli 19- i 20-latek z Lublina. Zostali oni zatrzymani wczoraj. Podczas rozpytania 19-latek przyznał, iż jest zagorzałym kibicem lubelskiej drużyny piłkarskiej. Pytany zaś o cel kradzieży z włamaniem odparł, że potrzebne mu były pieniądze na zorganizowanie „oprawy” kolejnych meczy ulubionej drużyny. Policjanci ustalili, że chodziło mu o zakup rac i petard, klubowych szalików czy np. kominiarek służących do maskowania twarzy.

Wczoraj wobec czwórki sprawców prokuratura zastosowała policyjny dozór. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia. Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono 2 tys. złotych.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony