Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy krewny za kratkami

Data publikacji 19.05.2011

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali kolejnego oszusta działającego metodą „na wnuczka”. Patryk S. wyłudził od starszych osób ponad 50 tys. złotych. 19-latek usłyszał trzy zarzuty za popełnione przestępstwa i wczoraj został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policyjni specjaliści zwalczający oszustwa metodą na „wnuczka” ustalili kolejną osobę, która miała związek z tymi przestępstwami. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że młody mężczyzna wyłudził gotówkę od kilku starszych osób. Oszust trudnił się tym procederem już od grudnia 2010 roku.

Jak ustalili policjanci, Patryk S. na przełomie kilku miesięcy nielegalnie wzbogacił się o kwotę ponad 50 tys. złotych. Ofiarami mężczyzny padali przede wszystkim starsi ludzie. 19-latek odbierał od nich pieniądze jako znajomy ich krewnych, którzy aktualnie mają finansowe kłopoty i potrzebują pilnej pożyczki.

Śledczy przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty za oszustwa. Niewykluczone, że ma on na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw. Wczoraj Patryk S. został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności we wszystkich sytuacjach, które wymagają od nas podjęcia natychmiastowej decyzji finansowej, szczególnie udzielenia komuś pożyczki. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom obcym i zawsze zatelefonujmy do naszego krewnego, by potwierdzić, czy faktycznie potrzebuje pomocy finansowej. Często jeden telefon pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości i dzięki temu unikniemy bardzo poważnej straty.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony