Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli 12 ton ślimaków

Data publikacji 19.05.2011

Sztumscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu malborskiego, którzy w nocy z 16 na 17 maja włamali się do magazynu w miejscowości Węgry i ukradli 12 ton ślimaków winniczków. Policjanci odzyskali część łupu. Mężczyźni dziś staną przed sądem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny sztumskiej jednostki we wtorek rano został powiadomiony o kradzieży z włamaniem w miejscowości Węgry. Łupem złodziei padło 12 ton ślimaków winniczków. Właściciel oszacował straty na kwotę 18 tys. złotych.

Kryminalni już kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn na jednym z skupów ślimaków w Malborku. Mężczyźni sprzedali na nim 2,5 tony skradzionych mięczaków. Chwilę po zatrzymaniu policjanci ustalili też, że resztę skradzionego łupu mężczyźni przechowywali w drewnianych skrzyniach starej stodoły w miejscowości Chlebówka. Wynajmowali go od szwagra jednego z złodziei.

Odzyskane ślimaki trafiły do prawowitego właściciela.

Dziś 28-latek i jego 33-letni kompan staną przed sądem. Sztumscy policjanci będą wnioskowali do sądu o tymczasowy areszt. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Film Ukradli 12 ton ślimaków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ukradli 12 ton ślimaków (format flv - rozmiar 5.44 MB)

Powrót na górę strony