Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy uprowadzenia zatrzymani

Data publikacji 19.05.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z policjantami z Gorzowa Wlkp. i Nowej Soli, zatrzymali kolejne osoby podejrzane o uprowadzenie mężczyzny w Wichowie w woj. lubuskim. W sprawie postawiono już 6 zarzutów. Policja bada działalność przestępczą całej grupy.

Porwanego mężczyznę uwolniono na początku kwietnia. Wówczas to, po otrzymaniu informacji o uprowadzeniu, funkcjonariusze CBŚ, wspólnie z policjantami z Nowej Soli i gorzowskiej KWP, przeprowadzili brawurową akcję. W realizacji brali również udział policyjni antyterroryści, którzy obezwładnili napastników i wyprowadzili uwięzionego z budynku gospodarczego.

Kwietniowa akcja stanowiła jednak preludium. W jej trakcie policjanci zatrzymali dwóch sprawców uprowadzenia. Od tego momentu gromadzona była też skrupulatnie wiedza na temat działalności całej przestępczej grupy. Poczynione ustalenia operacyjne dały możliwość ujęcia pozostałych osób powiązanych z opisanym wydarzeniem. Kolejne zatrzymania przeprowadzone zostały w minioną niedzielę. W ręce policji wpadli czterej podejrzani. Są to mieszkańcy Zielonej Góry i jej okolic.

Do dnia dzisiejszego cała szóstka zatrzymanych usłyszała już zarzuty dokonania uprowadzenia i przetrzymywania więzionego mężczyzny ze szczególnym udręczeniem. Jest to przestępstwo opisane w art. 189 par. 3 kk, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia dolności. Sąd nie miał wątpliwości co do zasadności zatrzymania, podejmując również decyzję o aresztowaniu wszystkich podejrzanych.

Sprawa jest w toku. Wszystkie czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli. Realizujący je funkcjonariusze CBŚ wyjaśniają również podłoże działania całej grupy przestępczej. Nieoficjalnie wiadomo, że może ono dotyczyć nielegalnej działalności związanej z obrotem tytoniem.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Film Sprawcy uprowadzenia zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawcy uprowadzenia zatrzymani (format flv - rozmiar 13.86 MB)

Powrót na górę strony