Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 zatrzymanych w sprawie kradzieży aut

Data publikacji 19.05.2011

Policjanci z Kielc i Skarżyska Kamiennej zatrzymali siedmiu mężczyzn, z których dwóch podejrzewanych jest o kradzieże samochodów, a pozostali o paserstwo. Policjanci odzyskali między innymi seata Leon skradzionego z terenu woj. mazowieckiego, a także dwa seaty Cordoba, z których jeden skradziony został w Bełchatowie, a drugi, jak podejrzewają śledczy, na terenie powiatu buskiego.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Kielcach od dłuższego czasu zajmowali się sprawą dotyczącą kradzieży samochodów, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie województwa świętokrzyskiego. Do jednego z takich przestępstw doszło na początku kwietnia tego roku, na terenie gminy Chęciny.

Wówczas, w nocy z parkingu skradziono seata Leon, którego wartość pokrzywdzona oszacowała na około 16 tys. złotych.

Policjanci podejrzewali o ten czyn trzech mężczyzn z powiatu skarżyskiego. Wczoraj, na terenie Skarżyska Kamiennej funkcjonariusze zatrzymali dwóch z nich, w wieku 19 i 20 lat. Podejrzewani mężczyźni podróżowali seatem Cordoba. Jak się okazało, podczas przeprowadzonych wstępnych oględzin, w samochodzie przerobiony został numer identyfikacyjny tzw. VIN. Policjanci przypuszczają, że samochód skradziono w Busku Zdroju.

W trakcie tych czynności zabezpieczono również seata Leon. Ten z kolei pochodzi z kradzieży dokonanej na terenie woj. mazowieckiego.

Ponadto kryminalni po przeszukaniu pomieszczeń zajmowanych przez starszego z zatrzymanych znaleźli fragment karoserii pojazdu marki seata Leon. Pojazd ten, jak ustalono, skradziony został w Radomiu.

Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za przestępczy proceder mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Tego samego dnia, policjanci z komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej wytypowali i zatrzymali również w tej sprawie pięciu innych mężczyzn, podejrzewanych o paserstwo. Są to osoby z powiatów skarżyskiego i starachowickiego. Po przeszukaniu posesji zajmowanej przez jednego z nich, 25–letniego mieszkańca gm. Suchedniów, kryminalni znaleźli kolejny pojazd marki Seat Cordoba. Jak się okazało, auto pochodzi z kradzieży dokonanej w Bełchatowie.

Śledczy nie wykluczają, iż zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z innymi tego rodzaju przestępstwami, co nadaje sprawie charakter rozwojowy. Nie wykluczają również kolejnych zatrzymań.

(KWP w Kielcach/js)
 

Powrót na górę strony