Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzioną mazdą uderzył w latarnię

Data publikacji 20.05.2011

Stołeczni policjanci zatrzymali Jacka W. Mężczyzna chwilę wcześniej ukradł z parkingu osiedlowego mazdę. W czasie policyjnego pościgu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizację świetlną. W aucie mundurowi zabezpieczyli moduły do uruchamiania pojazdów, śrubokręty i „łamaki”. Dzisiaj 35-latek usłyszy zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Około 4.00 na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej z Olbrachta policjanci zwrócili uwagę na stojącą obok nich srebrną mazdę. Wewnątrz siedziało dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Mundurowi postanowili ich skontrolować, dali więc kierowcy sygnał do zatrzymania. Mężczyzna widząc funkcjonariuszy gwałtownie ruszył, przejeżdżając skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci natychmiast podjęli pościg za autem. Na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca nie reagował, jechał w kierunku trasy S8. Do akcji włączyły się inne policyjne radiowozy.

Na wysokości zjazdu z trasy S8 w ulicę Lazurową kierowca mazdy wjechał na skrzyżowanie z ogromną prędkością i tracąc panowanie nad autem uderzył w barierki ochronne a następnie w sygnalizacje świetlną. Pasażer wybiegł z auta i rzucił się do pieszej ucieczki. Mimo błyskawicznej reakcji mundurowych nie udało się go zatrzymać, w ręce mundurowych wpadł Jacek W. 35-latek dobrze znany jest policji. Wielokrotnie był poszukiwana i karana za przestępstwa samochodowe. Na 10 lat wyrokiem sądu ma odebrane prawo jazdy. Wewnątrz auta policjanci ujawnili i zabezpieczyli moduły do uruchamiania pojazdów, śrubokręty oraz „łamaki”.

Jak ustalili mundurowi, sprawcy uciekali mazdą, którą chwilę wcześniej skradli z parkingu osiedlowego. To właśnie od policji pokrzywdzony dowiedział się o całym zdarzeniu. Wartość pojazdy wyceniono na około 30 tysięcy złotych. 35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzisiaj wolscy śledczy przedstawią mu zarzuty i wystąpią z wnioskiem o zastosowanie wobec Jacka W. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Policjanci znają już dane drugiego ze współsprawców, jego zatrzymane jest kwestią czasu.

(KSP/js)
 

Film Skradzioną mazdą uderzył w latarnię

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Skradzioną mazdą uderzył w latarnię (format flv - rozmiar 7.11 MB)

Powrót na górę strony