Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziejski duet

Data publikacji 20.05.2011

Policjanci z Głuszycy zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Wałbrzycha, podejrzewanych o włamanie do leśniczówki. Sprawcy skradli broń palną oraz 35 tysięcy złotych. Obaj decyzją sądu trafili do ośrodków dla nieletnich.

18 maja 2011 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głuszycy, wspólnie z kolegami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, zatrzymali dwóch mieszkańców Wałbrzycha w wieku 16  i 17 lat, podejrzewanych o kradzież z włamaniem do leśniczówki w Głuszycy. Policjanci dzień wcześniej zostali powiadomieni o włamaniu do leśniczówki.

Złodzieje zabrali dwie sztuki broni palnej, dubeltówkę i sztucer, oraz laptopa, aparat fotograficzny i 35 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Głuszycy wspólnie z kolegami z Wałbrzycha natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia. Przeanalizowali wszystkie informacje w tej sprawie i wytypowali sprawców włamania. Już na następny dzień funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Wałbrzycha. W trakcie dalszych czynności policjanci odzyskali skradzioną broń, pieniądze oraz zabezpieczyli inne przedmioty.

Jak się okazało, nie był to pierwszy skok złodziejskiego duetu. Wcześniej dokonali włamań i kradzieży do trzech innych domów na terenie Jedliny Zdrój. Kradli wszystko, co stanowiło jakąkolwiek wartość: odzież, telefony, sprzęt AGD. Sprawcy z jednego z domów zabrali nawet wędkę.

O ich dalszych losach zadecydował już Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wałbrzychu. 17-latek trafił na 3-miesiące do schroniska dla nieletni. Natomiast 16-latek wrócił do ośrodka, z którego wcześniej uciekł.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony