Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano pasera, który kupił skradziony pierścień prymasa Wyszyńskiego

Data publikacji 23.05.2011

Właściciela lombardu z Konina zatrzymali policjanci z KWP w Poznaniu. Mężczyzna jest podejrzany o zakup skradzionego z katedry gnieźnieńskiej w lutym tego roku pierścienia prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewózkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dzisiaj rano 65-letniego właściciela lombardu z Konina. Mężczyzna jest podejrzany o to, że kupił od złodziei skradziony pierścień prymasa Stefana Wyszyńskiego. Istnieje przypuszeczenie, że pierścień mógł zostać bezpowrotnie zniszczony. Zatrzymany 65-latek został przewieziony do prokuratury w Gnieźnie. Za paserstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do kradzieży pierścienia doszło w lutym tego roku. Policjanci z Gniezna zostali poinformowani, że z wystawy znajdującej się w katedrze gnieźnieńskiej został skradziony pierścień należący do Prymasa Tysiąclecia - kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pierścień był wykonany ze srebra, pozłacany na całej powierzchni. Na pierścieniu umieszczony był wizerunek Matki Boskiej w otoczeniu kilku kamieni szlachetnych.

Pierścień prymasa Wyszyńskiego był jednym z eksponatów wystawy znajdującej się wewnątrz katedry. Eksponaty były umieszczone w specjalnej gablocie. Ustalono, że do kradzieży doszło w niedzielę 6 lutego. Sprawca włamał się do gabloty dopasowanym kluczem.

24 marca br. policjanci ze specjalnej grupy poszukiwawczej natrafili na trop złodziei w okolicach Tczewa w woj. pomorskim. Ustalili, że zameldowali się oni w hotelu w miejscowości Pelplin. W tym obiekcie doszło do zatrzymania trzech osób, wśród których był Mieczysław W. i Barbara R. Podczas przeszukania pokoju hotelowego i samochodu, którym dysponowali, policjanci znaleźli klucze, wytrychy i inne urządzenia służące do włamań.

(KWP Poznań / kl)

Powrót na górę strony