Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CITES-y oraz inne zabronione produkty na targach medycyny naturalnej

Data publikacji 25.05.2011

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z Mokotowa oraz inspektorami Wojewódzkiej Inspekcji Farmaceutycznej skontrolowali stoiska wystawiennicze, na których zakwestionowali produkty lecznicze, suplementy diety w tym okazy CITES. Na miejscu policjanci zatrzymali czterech sprzedawców.

Na terenie hali wystawienniczej targów medycyny naturalnej na warszawskim Mokotowie policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz z innymi służbami skontrolowali stoiska wystawiennicze pod kątem wprowadzania do obrotu leków oraz suplementów diety, w tym również okazów CITES z naruszeniem prawa.

W takcie przeszukania czterech stoisk policjanci znaleźli 1150 sztuk produktów leczniczych o szacunkowej wartości ok. 87 tysięcy złotych, które zostały zakwestionowane przez inspektorów Inspekcji Farmaceutycznej.

W toku przeprowadzonych przez policjantów czynności na miejscu zatrzymano cztery osoby oferujące do sprzedaży wspomniane specyfiki. Na podstawie zebranych materiałów i zabezpieczonych dowodów wszczęte zostanie postępowanie a sprawa trafi do sądu. Zatrzymanym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / kl)

Film CITES-y oraz inne zabronione produkty na targach medycyny naturalnej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CITES-y oraz inne zabronione produkty na targach medycyny naturalnej (format flv - rozmiar 5.6 MB)

Powrót na górę strony