Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli pojazdy i akcesoria samochodowe

Data publikacji 25.05.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o 40 czynów przeciwko mieniu, w tym kradzieże i włamania do samochodów. Za część zdarzeń obaj zatrzymani będą odpowiadać przed sądem rodzinnym, gdyż czynów tych dopuścili się przed ukończeniem 17 roku życia.

24 maja 2011 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie Psiego Pola dwóch 17-latków, podejrzewanych o 40 czynów karalnych, w tym kradzieże pojazdów oraz akcesoriów samochodowych.

Policjanci wydziału kryminalnego miejskiej komendy oraz funkcjonariusze z Ogniwa do Spraw Nieletnich Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole udowodnili im dokonanie wspólnie i w porozumieniu kilkudziesięciu kradzieży akcesoriów samochodowych: kołpaków, radioodtwarzaczy, lusterek i halogenów. Do kradzieży dochodziło od końca 2009 roku do początku 2011 roku. Łupy zatrzymani sprzedawali przygodnie spotkanym osobom a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczali na własne potrzeby.

Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie 6 kradzieży pojazdów oraz 3 usiłowania kradzieży aut. Jedno z nich, po rozebraniu na części, sprawcy sprzedali w punkcie skupu metali kolorowych.  Zatrzymani dostawali się do pojazdów za pomocą dopasowanego klucza. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają, czy podejrzewani nie mają na swoim koncie innych czynów przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za część zdarzeń obaj mężczyźni będą odpowiadać przed sądem rodzinnym, ponieważ dopuścili się ich mając 17 lat.

(KWP we Wrocławiu / ms)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja