Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang "Marchewy" rozbity

Data publikacji 25.05.2011

Policjanci z Wydziału Narkotykowego KWP w Poznaniu wspomagani przez funkcjonariuszy poznańskiej Izby Celnej rozpracowali szajkę zajmująca się handlem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Zatrzymano 9 osób w wieku od 17 do 43 lat, którym grozi kara do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Podczas realizacji sprawy przeszukując mieszkania lidera zorganizowanej grupy przestępczej policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków - amfetaminy, kokainy oraz marihuany. Do akcji wykorzystano specjalnie wyszkolonego psa o imieniu Pako, który specjalizuje się w wykrywaniu zapachu narkotyków. Na co dzień pies razem ze swoim przewodnikiem pracuje w Izbie Celnej w Poznaniu. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków to około 27.000 złotych.

Policjanci ustalili, że grupa „Marchewy” działała na terenie Poznania i nie tylko zajmowała się rozpowszechnianiem narkotyków. Jej członkowie dopuszczali się również kradzieży, oszustw i paserstwa.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane, jedna objęta została policyjnym dozorem. Wśród zatrzymanych był również poszukiwany, który został osadzony w areszcie.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania. Obecnie policjanci ustalają tożsamość kilkudziesięciu osób zamieszanych w ten proceder.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Gang "Marchewy" rozbity

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Gang "Marchewy" rozbity (format flv - rozmiar 3.53 MB)

Powrót na górę strony