Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia komunikacyjne podczas wizyty Prezydentów

Data publikacji 26.05.2011

Stołeczni policjanci informują, że w związku z wizytą Prezydentów Państw Europy Środkowo Wschodniej w Warszawie w dniach 26-28 maja oraz przylotem Prezydenta Stanów Zjednoczonych, wszystkie osoby przebywające w tym czasie w stolicy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym, szczególnie w Śródmieściu.

Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa przybywającym do Polski gościom, spowodował konieczność wprowadzenia na terenie m.st. Warszawy znacznych ograniczeń w ruchu drogowym oraz parkowaniu pojazdów.

We wskazanym okresie wystąpią czasowe wyłączenia z ruchu m.in. takich ciągów komunikacyjnych, jak:

- ul. Żwirki i Wigury (od lotniska do Pomnika Lotnika)
- Trasa Łazienkowska (od Pomnika Lotnika do Pałacu na Rozdrożu)
- Trakt Królewski (od ul. Belwederskiej do Zamku Królewskiego), a całkowicie w przypadku odcinka od Ronda de Gaulle`a do Placu Zamkowego – w okresie od 27-29 maja.
- Aleje Jerozolimskie (od ul. Chałubińskiego do Ronda de Gaulle`a)
- ul. Miodowa, Długa, Bonifaterska, Świętojańska i Anielewicza.

Zakazy zatrzymywania się zostały wprowadzone wzdłuż wymienionych ulic oraz w rejonie następujących obiektów:

- hotel Hyatt
- hotel Sheraton
- hotel Marriott
- Pałac Prezydencki
- Zamek Królewski
- Plac Marszałka J. Piłsudskiego
- Kancelaria Rady Ministrów

Zakaz ruchu pieszego obowiązywać będzie w okolicy Zamku Królewskiego (wschodnia część) oraz Pałacu Prezydenckiego (obustronnie), jak również w rejonie wymienionych wyżej hoteli.

Nie wyklucza się innych utrudnień związanych z realizacją zabezpieczenia pobytu Prezydentów w Warszawie. Policjanci zalecają, aby osoby poruszające się po lewobrzeżnej Warszawie korzystały w tym czasie przede wszystkim z komunikacji miejskiej.

Prosimy o przestrzeganie wprowadzonych w tych dniach zmian organizacji ruchu, śledzenie bieżących komunikatów o utrudnieniach oraz stosowanie się do poleceń policjantów, strażników miejskich oraz funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony