Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedali nastolatkę do domu publicznego

Data publikacji 31.05.2011

Na trzy miesiące do aresztu trafiło 3 mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Człuchowa. Podejrzewani są oni o wywiezienie nastoletniej dziewczyny do domu publicznego do Niemiec. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że dziewczyna uciekła z ośrodka wychowawczego. Potem poznała kilku mężczyzn, którzy dali jej tymczasowe schronienie. Mężczyźni postanowili wykorzystać okazję. Skontaktowali się z jednym z domów publicznych w Niemczech, a następnie przetransportowali dziewczynę za granicę. Mężczyźni w zamian za nią mieli dostać pieniądze.

Policjanci szybko ustalili sprawców tego czynu. Przy współpracy z funkcjonariuszami ze Złotowa i Wałcza zatrzymali podejrzanych. Dwóch z nich zostało zatrzymanych podczas powrotu z Niemiec do Polski, trzeci wpadł w miejscu zamieszkania. Zatrzymani mają 25 i 26 lat i są mieszkańcami powiatu człuchowskiego, złotowskiego i wałeckiego.

Wywieziona nastolatka jest już w Polsce. Jej życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Wszyscy trzej zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Odpowiedzą za handel ludźmi. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony