Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyła pieniądze uczniów na wyjazd do Francji

Data publikacji 02.06.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę, podejrzaną o przywłaszczenie blisko 40 tysięcy złotych. Pracując w agencji turystycznej, miała ona zorganizować uczniom jednej ze szkół wyjazd do Francji. Za przywłaszczenie cudzego mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole zatrzymali 54-letnią kobietę, podejrzaną o przywłaszczenie blisko 40 tysięcy złotych. Kobieta, prowadząc agencję turystyczną, miała zorganizować dla uczniów liceum ogólnokształcącego we Wrocławiu wycieczkę do Paryża. Jak ustalili funkcjonariusze, młodzież i wychowawcy mieli w dniach 30 maja do 4 czerwca 2011 roku wyjechać na wycieczkę połączoną z warsztatami językowymi w Paryżu. Ponad 50 osób już przeżywało możliwość zwiedzania Paryża i doskonalenia języka, gdy okazało się, że wyjazdu nie będzie.

W chwili, gdy policjanci przyjechali na miejsce wyjazdu, okazało się, że 54-letnia kobieta jest nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do izby wytrzeźwień. Nie potrafiła wyjaśnić dlaczego nie wywiązała się z umowy ze szkołą.

Za przywłaszczenie cudzego mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony