Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano grupę handlarzy narkotyków spod Poznania

Data publikacji 02.06.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 22 osoby - liderów i członków zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzani, wywodzący się z okolic Poznania, wprowadzali do obrotu hurtowe ilości narkotyków. Za udział w zorganizowanej grupie, kierowanie nią oraz handel narkotykami na dużą skalę grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspierani przez grupę bojową SPAT KWP w Poznaniu oraz policjantów z Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu zatrzymali we wtorek liderów oraz członków zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzani wywodzą się z podpoznańskiego Buku, Opalenicy oraz okolicznych miejscowości. Zatrzymani mężczyźni są odpowiedzialni za handel marihuaną, amfetaminą, ekstazy a nawet kokainą. Wprowadzali do obrotu znaczne ilości tych specyfików. W ciągu jednego tygodnia potrafili sprzedać osobom zażywającym nawet 1 kg różnych narkotyków.

W ręce policjantów wpadli dwaj bracia Jacek H. i Andrzej H. - uznawani za liderów grupy handlarzy. Zatrzymani zostali również ich najbliżsi współpracownicy – „Dorniks”, „Flaber”, i inni. Wszyscy zatrzymani są w wieku od 25 do 30 lat.

Handlarze prowadzili swój proceder od długiego czasu. Policjanci z CBŚ zdobyli dowody na sprzedaż narkotyków przez ostatni rok. Mężczyźni funkcjonowali w swoistym łańcuchu powiązań. Liderzy grupy handlowali hurtowymi ilościami, najbliżsi współpracownicy przekazywali dilerom mniejsze porcje, a ci sprzedawali narkotyki w porcjach do zażywania. Zatrzymani opanowali teren kilku powiatów. Skorzystali również z okazji, kiedy jeden ze znajomych uruchomił legalny wówczas sklep z dopalaczami. Policjanci podejrzewają, że spod lady handlowano również narkotykami.

Liderzy i ich najbliżsi współpracownicy stanowili bardzo hermetyczną grupę i byli bardzo ostrożni. Mimo to funkcjonariusze kilka tygodni temu zatrzymali jednego z nich w samochodzie a przy nim w bieliźnie znaleźli zawinięta w kulkę porcję kilkudziesięciu gramów marihuany.

Zatrzymani mężczyźni, prowadząc swój biznes byli niezwykle brutalni. Swoich dłużników, którzy nie rozliczyli się z pieniędzy uzyskanych za sprzedaż narkotyków bili, zastraszali. Policjanci znają przypadki wywożenia niepokornych wspólników do lasu, co kończyło się pobiciem.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zgromadzili materiały dowodowe, które dały podstawę Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu prowadzącej śledztwo do sformułowania zarzutów. Policjanci i prokuratorzy zwrócą się do sądu z wnioskiem o areszt dla sześciu najważniejszych członków tej zorganizowanej grupy przestępczej.

Za udział w takiej grupie, kierowanie nią oraz handel narkotykami na dużą skalę grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Film Zlikwidowano grupę handlarzy narkotyków spod Poznania

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano grupę handlarzy narkotyków spod Poznania (format flv - rozmiar 4.36 MB)

Powrót na górę strony