Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 3 kolejnych podejrzanych o handel narkotykami

Data publikacji 03.06.2011

Zatrzymaniem kolejnych trzech osób policjanci z Centralnego Biura Śledczego i prokuratorzy z Elbląga zamknęli rozdział działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotyków. W sumie zarzuty usłyszało sześciu mężczyzn, w tym Piotr J., organizujący narkotykowy proceder. Policjanci zabezpieczyli także 5,5 kg marihuany, która miała trafić na rynek w Polsce i Europie Płn.

19 maja br. przy wjeździe do Elbląga i woj. lubuskim grupy realizacyjne zatrzymały auta, którymi jechali Grzegorz Z., Tomasz R., Paweł K. i Stefan S. W jednym z samochodów, w zbiorniku na gaz, policjanci zabezpieczyli 5,5 kg marihuany.

Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymani to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w północno zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego. Grupa zajmowała się sprowadzaniem zza granicy środków odurzających i ich sprzedażą. Dodatkowo jeden z podejrzanych miał przemycać marihuanę do państw północnej Europy. Takie zarzuty wówczas usłyszało trzech zatrzymanych. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował dwóch podejrzanych, wobec trzeciego zastosowano dozór Policji.

31 maja br. zostali zatrzymani trzej kolejni podejrzani. Tym razem w Pasłęku wpadł szef grupy przestępczej – 36-letni Piotr J. oraz dwaj jej członkowie – 40-letni Mirosław P. i 29-letni Stefan S. Mężczyźni także usłyszeli prokuratorskie zarzuty, a 1 czerwca Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował ich na trzy miesiące. Teraz grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Tymi zatrzymaniami śledczy zamknęli rozdział w działalności tej narkotykowej zorganizowanej grupy przestępczej.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony