Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna linia produkcyjna tytoniu

Data publikacji 03.06.2011

Policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z powiatu świdnickiego zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną, w której wytwarzana była tzw. krajanka tytoniowa. Linia ukryta była na strychu dawnego przedszkola. Podczas realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny do rozdrabniania tytoniu, około 300 kg liści i 150 kg już gotowego produktu. W sprawie zatrzymano organizatora tego nielegalnego procederu. Straty powstałe na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 140 tys. złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wspierani przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Świebodzicach, w wyniku przeprowadzonej realizacji zlikwidowali w jednej z miejscowości powiatu świdnickiego nielegalną linię produkcyjną, służącą do cięcia liści tytoniu i wytwarzania tzw. krajanki tytoniowej. Jak się okazało, linia produkcyjna ukryta była na strychu dawnego przedszkola. Znajdowały się tam suszarnia, kilka maszyn do rozdrabniania tytoniu oraz magazyn.

W magazynie policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 300 kg zgromadzonych liści tytoniu oraz 150 kg gotowego już wyrobu. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nielegalny tytoń rozprowadzany był w rejonie Świebodzic. Podczas przeprowadzonej akcji policjanci zatrzymali organizatora tego nielegalnego procederu, którym okazał się 27 – letni mieszkaniec Świebodzic.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności z jego udziałem, został doprowadzony do prokuratury. Straty na szkodę Skarbu Państwa, powstałe w wyniku jego działalności, szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 140 tys. złotych.

Zatrzymany stanie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja