Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cios w narkobiznes

Data publikacji 03.06.2011

Dziesięć osób związanych z narkotykowym procederem zostało zatrzymanych w różnych miejscach Zielonej Góry przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, CBŚ i policyjnych antyterrorystów. Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków, obrotu nimi i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

W ostatnią środę, w godzinach porannych, policjanci wkroczyli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie miasta, gdzie zatrzymali osoby podejrzewane o przestępstwa narkotykowe. W sumie w wyniku policyjnej akcji zatrzymano 10 osób w wieku 22 – 56 lat. Wszyscy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych.

Zatrzymanie tylu osób było efektem prowadzonych od kilku miesięcy działań operacyjnych i procesowych. W wyniku przeszukań przeprowadzonych w mieszkaniach znaleziono m.in. znaczne ilości narkotyków – amfetaminy i heroiny, jak również zabezpieczono dużą ilość pieniędzy – 75 tys. euro. oraz 13 tys. zł. Wszyscy zatrzymani są znani policji i byli już wcześniej notowani za przestępstwa narkotykowe.

Prokurator okręgowy i rejonowy w Zielonej Górze przedstawili zatrzymanym zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków (kara od 6 miesięcy do 8 lat), wprowadzania znacznej ilości narkotyków do obrotu (kara do 10 lat), udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (od roku do 10 lat), udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (od 3 miesięcy do 5 lat), a jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą (od roku do 10 lat).

Jedna osoba została już decyzją sądu tymczasowo aresztowana na trzy miesiące, trzy osoby zostały objęte policyjnym dozorem, w stosunku do jednej zastosowano poręczenie majątkowe. Prokuratorzy skierowali do Sądu Rejonowego kolejne 5 wniosków o tymczasowe aresztowanie.

Sprawy są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Zielonej Górze.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Film Cios w narkobiznes

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Cios w narkobiznes (format flv - rozmiar 6.98 MB)

Powrót na górę strony