Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł podczas policyjnej akcji "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 06.06.2011

Cyklicznie podejmowane działania prewencyjne w ramach uczestnictwa polskiej drogówki w TISPOL mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzisiaj, funkcjonariusze ze Zgorzelca pełniący służbę w ramach akcji „Alkohol i narkotyki” prowadzili pościg za złodziejem samochodów. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci z drogówki w całej Polsce prowadzą działania o kryptonimie „Alkohol i narkotyki” zainicjowane w ramach uczestnictwa w organizacji TISPOL. TISPOL zrzesza funkcjonariuszy RD całej Europy i wspólnie podejmują działania, które mają na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach. Działania takie jak „Alkohol i narkotyki” koordynują na terenie naszego kraju policjanci z Biura Ruchu Drogowego KGP. Głównym celem tej akcji jest wyeliminowanie kierowców, którzy prowadzą będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Tak było i tym razem. Policjanci ruchu drogowego ze Zgorzelca pełnili służbę w ramach działań „Alkohol i narkotyki” w gminie Pieńsk. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli zbliżającego się w ich kierunku dostawczego Mercedesa. Jednak na widok mundurowych kierowca dostawczaka przyśpieszył i wcale nie myślał o zatrzymaniu się. Samochód zaczął uciekać w stronę Zgorzelca – policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Na jednej z ulic miasta funkcjonariuszei ustawili blokadę. Sprawca usiłował ją pokonać. Gdy to mu się nie udało, kierujący wysiadł z niego i uciekał dalej pieszo. Już po kilkunastu metrach ścigany był w rękach policjantów. Okazało się, iż 32-letni mieszkaniec Zawidowa kilka godzin wcześniej ukradł samochód dostawczy o wartości blisko 80 tysięcy złotych na terenie Niemiec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kl / kj)

Powrót na górę strony