Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym - finał ogólnopolski

Data publikacji 06.06.2011

Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruch Drogowym odbył się w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Była to już XXXIV edycja tej imprezy. Rozgrywki trwały dwa dni - 3 i 4 czerwca.

Podczas pierwszego dnia konkursu zawodnicy startowali na rowerowym torze przeszkód przygotowanym w pięknej hali widowiskowej usytuowanej w centrum Iławy, a także sprawdzili swoje umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Drugiego dnia rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, tradycyjnie już przygotowane przez ekspertów z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz jeździli w miasteczku ruchu drogowego. Sędzią Głównym zawodów był mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Uczestnicy z całej Polski mogli podczas pobytu w Iławie skorzystać z wielu atrakcji: byli na basenie, pływali statkiem, uczestniczyli w „szkole przetrwania”, wysłuchali występu przedszkolaków, obejrzeli prezentacje lubawskich modelarzy samochodów.

Zwycięscy zawodów otrzymali dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na zakończenie turnieju na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 dyrektor szkoły, Aleksndra Skubij, i nauczyciel Wojciech Kopczyński uruchomili ok. 7 tysięcy klocków domina ustawionych w rysunek, przedstawiający rower i napis "Iława 2011".

Przypomnijmy, że turniej jest swego rodzaju programem edukacyjnym przygotowującym dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Pierwszym etapem tej imprezy są eliminacje na szczeblu gminy, następnym eliminacje powiatowe i wojewódzkie, każda edycja kończy się finałem ogólnopolskim, do którego docierają uczestnicy wyłonieni na niższym szczeblu. Organizowany już od 34 lat turniej cieszy się niesłabnącą popularnością.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Polski Związek Motorowy.

Finały Turniejów odbywają się każdego roku w innej miejscowości, bardzo często są to niewielkie miasta, dla których turniej jest znaczącą imprezą aktywizującą społeczności lokalne.

W turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczestniczą dzieci ze szkół podstawowych w wieku 10-12 lat oraz gimnazjów – dzieci w wieku 13- 15.

Zwycięzcy 2011:

Szkoły podstawowe:
1. Szkoła Podstawowa w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie)
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach (woj. łódzkie)
3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie)

Gimnazja:
1. Gimnazjum nr 1 w Koluszkach (woj. łódzkie)
2. Gimnazjum w Czarnej (woj. podkarpackie)
3. Gimnazjum w Zakrzowie (woj. małopolskie)

(BRD KGP / ms)

Powrót na górę strony