Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał metodą na „śpiocha”

Data publikacji 07.06.2011

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w kradzieżach z włamaniem do budynków mieszkalnych metodą na tzw. śpiocha. Funkcjonariusze odzyskali w tej sprawie między innymi samochód o wartości blisko 150 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna trafił na 2 miesiące do aresztu śledczego.

4 czerwca 2011 roku około godz. 16.00 funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 25-latka podejrzewanego o współudział w kradzieżach z włamaniem do budynków mieszkalnych w kilku podwrocławskich miejscowościach. Sprawca działał metodą na tzw. śpiocha, wykorzystując sen domowników.

W wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci odzyskali skradziony podczas jednego ze zdarzeń samochód o wartości blisko 150 tys. złotych, a także aparat fotograficzny o wartości około 5 tysięcy złotych. Dodatkowo kilka dni przed zatrzymaniem podejrzewanego policjanci z Komisariatu w Kątach Wrocławskich wspólnie z funkcjonariuszami z komendy miejskiej odzyskali inny skradziony pojazd, warty 50 tys. złotych. Obecnie prowadzone są czynności w celu odzyskania pozostałych skradzionych przedmiotów.

Zatrzymany mężczyzna podejrzewany jest w sumie o cztery włamania. 25-latek był już w przeszłości notowany w związku z czynami przeciwko mieniu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Wobec zatrzymanego zastosowano już tymczasowy areszt na 2 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony